Press "Enter" to skip to content

چگونه وقت خود را تلف کنم؟

امروزه تلف کردن وقت به مهارتی همه گیر تبدیل شده و نداشتن این مهارت به معنای بی عرضه بودن شما تلقی می شود. برای آشنایی با هر موضوعی ابتدا باید تعریف آن را بدانیم: تلف کردن وقت عبارت است از گذراندن زمان بدون هدفی خاص. شاد بودن یا غمگین بودن و یا هر شرایط روحی دیگری در این تعریف نقشی ندارد. با توجه به اهمیت این موضوع یک راست به سراغ راه کارها می رویم :

۱- مهم ترین اصل برای تلف کردن وقت این است که بگویید “بعدا انجام می دهم” این جمله مقدس را سرلوحه خود قرار دهید و برای این که فراموشتان نشود در ساعات مختلف شبانه روز آن را تکرار کنید حتی اگر شب امتحان است و نخوانده اید باز هم می توانید بگویید بعدا می خوانم چون در آن لحظه احتمالا تا لحظه امتحان چند ساعتی وقت هست و بگذار فعلا خوش بگذرد تا بعد از آن بخوانم. اگر روزی به این فکر افتادید که من کاری در زندگی خود نکرده ام و زندگی ام تکراری و بی معنی باز به خاطر بیاورید که فلان آدم بیش از ۱۰۰ سال عمر کرد من که تا اون موقع راه زیادی دارم بگذار الان را خوش باشیم که این فرصت ها دیگر گیر نمی آید جهت اطمینان یک بار توبه کنید که دیگر از این فکر ها نمی کنید.
۲- اگر روزی حس کردید که خیلی بدبخت هستید و دیگر کار از کار گذشته و دغدغه ها سراغ شما آمده اند باز هم فرصت برای تلف کردن وقت دارید شما می توانید اینستاگرام خود را باز کرده چس ناله های ملت را ببینید و ابراز هم دردی کنید این موضوع کمک زیادی هم به فراموش کردن موضوع اصلی می کند.
۳- اگر روش ۲ شما را آرام نکرد چاره ی شما برنامه ریزی است بله برنامه ریزی. شروع کنید به برنامه ریزی ساعت ها زمان بگذارید و و آن را به بهترین شکل طراحی کنید اما یک نکته را فراموش نکنید برنامه ریزی شما باید از فردا شروع شود اگر این نکته را رعایت نکنید عاقبت بدی در انتظار شما است.
۴- برای استفاده از گوشی محدودیتی نگذارید حتی در حین مطالعه هم ممکن است مرگ فلان بازیگر یا یک جوک جذاب یا … منتشر شود و شما از قافله ی تلگرامی ها و اینستاگرامی ها عقب بمانید.
۵- همیشه به خاطر داشته باشید آنلاین بودن وظیفه شماست در انجام وظایف خود کوشا باشیم.
۶- خواب این تکنیک ناب و قدیمی را فراموش نکنید چون ممکن است به هر حال ساعاتی از روز شما به اینترنت و سایر ابزار های اتلاف وقت دسترسی نداشته باشید.
**نکته ) فراموش نکنید که هر کار به ظاهر احمقانه شما با کمی فکر کردن شما می تواند دلایل منطقی داشته باشد مثلا ساعت ها گشتن در اینستاگرام می تواند به فقرا کمک کند که عکس آنها دیده شود. می تواند شما را از تولد دوست دوستتان باخبر کند. و یا علم شما را زیاد کند! که این ها دلایل کافی و منطقی برای توجیه این پدیده هستند.

امیدوارم خواندن این مطلب شما را به تلف کردن هر چه بیشتر ذهنتان کمک کند!

باشد که رستگار شویم

اولین نظر را بگذارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *